Division A

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
A1

Kolitha Rathnayake

The Regalia Toastmasters

Chamindri Wickramasinghe

Dialog Toastmasters

Kolitha Rathnayake

The Regalia Toastmasters

Sitha Kathirgamanathan

DFCC Toastmasters

A2

Jamna Padmanaban

Colombo Toastmasters Club

Shenali Anne Perera

Colombo Toastmasters Club

Abeyewardena

Lions Toastmasters Club

Maheshi Premasinghe

Colombo Toastmasters Club

A3

Trishma Pinto

Pinnacle Advance TMC

Arfath Saleem

Ralph TMC

Trishma Pinto

Pinnacle Advance TMC

Praveen Heenatimulla

Commercial Bank TMC

A4
Migara Amithodhana
SLT Toastmasters Club
Imesha Fernando
CSE Toastmasters Club
Dianne Silva
CSE Toastmasters Club
Sanoj Perera
RRD Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Arfath Saleem
Ralph Toastmasters Club
Trishma Pinto
Pinnacle Advance Toastmasters Club

Division B

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
B1
Venkatakrishnan
RR Donnelly
Janardhan
Chennai articulators club
Krishnaprasad
Madras toastmasters club
Sivadas
Chennai articulators club
B2
Kotni Sudeept Kumar
Ora VIT Toastmasters
Bharat Maniam
Agua VIT
Vaishnavi Ganugapati
Agua VIT
KSV Keerthana
Terra VIT
B3
Yash Dugar
Brisa VIT
Shaun Idiculla
Brisa VIT
Shivaanee Kothavale
Brisa VIT
Pragya Mohi
Brisa VIT
B4
Manisha Hitesh Shah

Club #1050359

John Albert

Club #1050359

Primrose Jasmine

Club #1050359

Meenal Kedia

Club #5366018


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
S B JANARDHAN
CHENNAI ARTICULATORS CLUB
SHIVANEE NITIN KOTHAVALE
BRISA VIT TOASTMASTERS CLUB

Division C

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
C1
Jeshreen Balraj
Informatics TM Club
Nihatha Lathiff
IFS TM Club
Ishfaq Uvaim
Awakening TM Club
Abdul Qadir Anas
Awakening TM Club
C2

MARY SHERIN FERNANDO

Club #5231508

GAYATHRIDEVI PATHMARAJA

Club #1888017

PANDULA MADUGALLE

Club #5068759

MARY SHERIN FERNANDO

Club #5231508

C3
Rebecca Jayathilaka
Lyceum Nugegoda
Thilini Gunasekara
J’Pura University
Pradeepa Senanayake
Zone 24×7
Bhadra Jinadari
J’Pura University
C4

S URESHA D FERNANDO

COYLE TMC

HARSHA PERERA

HEMAS TMC

S URESHA D FERNANDO

COYLE TMC

HARSHA PERERA

HEMAS TMC

C5

Diren Dantanarayana
CodeGen

Shamen Sameera
Serendib

Shamen Sameera
Serendib

Wajira Indika Randeera
Aitken Spence


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Diren Dantanarayana
Codegen TM Club
Uresa D Fernando
COYLE TM Club

Division D

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
D1

Kirthika Balasubramanian

Franklin Speaking Toastmasters Club

Vivek Venkatachalam

McDermott Toastmasters Chennai

Kirthika Balasubramanian

Franklin Speaking Toastmasters Club

Kavitha Karunakaran

Ford Chennai Toastmasters

D2
Siddhant Bhattacharya
Shell Chennai Toastmasters Club
Badhrinath Soundararajan Amazon Chennai Toastmasters Club Bharat Kumar Nagarajan
Nokia Nexus Toastmasters club
Rohan Varre
Shell Chennai Toastmasters Club
D3
Amali
Servion Toastmasters Club
Rajaprabhavathy
BACI Chennai Silver Tongue
Sidharth MP
Chennai Speakers Forum
Janani K
Chennai Speakers Forum
D4
ALEX JACOB
Club #2441171
MUHAMMAD TABREZ
Club #2560653
MAINAK ROY
Club #2560653
VINAY JAIN
Club #2560653


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest

MUHAMMAD TABREZ
TCS MAITREE CHAMPIONS TOASTMASTERS CLUB

SIDHARTH M.P
CHENNAI SPEAKERS FORUM

Division E

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
E1

Sajini Dalpethado

BEPZ Toastmasters

Praneeth Peiris

Millennium IT Toastmasters

Sajini Dalpethado

BEPZ Toastmasters

Devansi Ganegoda

SLIIT Toastmasters

E2

Zameen Saleem

IESL Toastmasters Club

Prabath Karunanayake

Word Blasters Toastmasters Club

Chulaka Kumarasinghe

Ceylinco Life Toastmasters Club

Zameen Saleem

IESL Toastmasters Club

E3
Thrindu Amarasekara
The Millennium Toastmasters Club
Lakshimaal Samarasinghe
Smedley Toastmasters Club
Dinal Edirisinghe
The Millennium Toastmasters Club
Arunthavanathan Aravinthan
Smedley Toastmasters Club
E4
Shareef Mihilar
CIMA Toastmasters CLub
Arjuna Jayadarshana
IPM Toastmasters Club
Shareef Mihilar
CIMA Toastmasters Club
Wirendra Wanakkuwatte
CIMA Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Lakshimaal Samarasinghe
Smedley Club
Aravinthan Arunthavanathan
Smedley Club

Division F

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
F1
Ealilmolle Rajagulendra
Bcis Toastmasters Club
Nadeesha Manamperi
CEB Toastmasters Club
Thusitha Wickremakaluthota
Bcis Toastmasters Club
Veerappan Sivagurunathan
ICASL Toastmasters Club
F2

Nalindra Fonseka

Printcare Toastmasters Club

Annalize Dabara

Wattala Toastmasters Club

Sheron Mindya

Printcare Toastmasters Club

Michelle

Paul

F3

Nuwan Rajapaksha

Oasis TMC

Neluka Gunasekara

Siyane TMC

Nuwan Rajapaksha

Oasis TMC

Neluka Gunasekara

Siyane TMC

F4
Kaishika Rodrigo
Etisalat Toastmasters Club
Shamil Aniff
Amana Bank Toastmasters Club
Kaishika Rodrigo
Etisalat Toastmasters Club
Shamil Aniff
Amana Bank Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Kaishika Rodrigo
Etisalat Toastmasters Club
Kaishika Rodrigo
Etisalat Toastmasters Club

Division G

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
G1
Hugh Conan Doyle
Infosys Shols Toastmasters Club
Shankar Narayanan
Orators of Tech Mahinda
Shankar Narayanan
Orators of Tech Mahindra
Pintu Champ Mahato
HCL Speech Weavers
G2
ISHANI MISHRA
NOKIA TOASTMASTERS CLUB (#2162685)
ASHTALATHA UDAYAKUMAR
HCL ASPIRATIONS TOASTMASTERS CLUB (#4660557)
RAJALAKSHMI M
GREAT LAKES CHENNAI TOASTMASTERS CLUB (#4142818)
SARAVANA PRABHU RAMAKRISHNAN
ALPHA BETANS SYNTEL TOASTMASTERS CLUB
G3
Ganesh Seetharaman
TCS Maitree Alpha Toastmasters Club
Aparajitha
TCS Insurance Toastmasters Club
Preeti Ganesh
TCS Maitree Alpha Toastmasters Club
Venkatesh T
TCS Insurance Toastmasters Club
G4
Vidhula Baburaj
Paypal Toastmasters Club
Ramnath Murali
Chennai Toastmasters Club
Noorain Mohammed Nadim
Chennai Toastmasters Club
Princely Samuel
KCG Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Ramnath Murali
Chennai Toastmasters Club
Saravana Prabhu
Alpha Betans Syntel Toastmasters Club

Division H

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
H1
H2
H3

Tharaka Amarasena

Anuradhapura TM club

Sri Balaramanan Krishnapriya

Jaffna TM club

Tharaka Amarasena

Anuradhapura TM club

Priyankara Dias

Wayamab TM club

H4


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Tharaka Amarasena
Anuradhapura Toastmasters Club
Farweez Imamudeen
Kandy Toastmasters Club

Division I

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
I1

KARTHICK MOHANDOSS

CAT EDC-I TM CLUB

MANASA MAHALAKSHMI
INFOTRELLIS TM CLUB
KARTHICK MOHANDOSS

CAT EDC-I TM CLUB

NAVEEN SRINIVASAN

MINDTREE CHENNAI TM CLUB

I2
Hemamalini
L&T Ecc Toastmasters Club
Susheela
CGI Chennai TOastmasters Club
Hemamalini
L&T Ecc Toastmasters Club
Susheela
CGI Chennai TOastmasters Club
I3

Varsha shanar

Risingpillars Toastmasters

Prasanna

Synerge orators club

U.S.Anandhitha

Rising pillars

Sangeetha Prasad

Rising pillars

I4
Thomas T Abraham
Medley Toastmasters Club
Anjali Kashyap
Toastmasters Club IITM Chapter
Janani Suri
Medley Toastmasters Club
Sunil Roger
Chennai X-Press Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
HEMAMALINI GOLLA NAGESWARA RAO
L&T ECC Toastmasters Club
JANANI SURI
Medley Toastmasters Club

Division J

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
J1
Amr Akram
APIIT TMC
Roshantha Jayatunge
HNB TMC
Kalpana De Silva
Hayleys TMC
Amr Akram
APIIT TMC
J2
HARSHAN SENADIRA
SLIM TMC
KAVISHKA PERERA
PLC TMC
HARSHAN SENADIRA
SLIM TMC
HASFAN JAILAN
SLIM TMC
J3
Asha Hansinee Mendis
KDU Toastmasters Club
Thilini Weerasuriya
University of Moratuwa Toastmasters Club
Chalindri Kurukulasuriya
KDU Toastmasters Club
Manthi Senevirathne
KDU Toastmasters Club
J4
Kaveen Jayasuriya
Panadura TMC
Rohan Amarasekara
Panadura TMC
Randini Ambagahawita
Lyceum TMC Panadura
Shanika Pitigala
Lyceum TMC Panadura


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Amr Akram
APIIT
Kalpana De Silva
Hayleys TMC

Division K

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
K1

Sathya Jayaraman

CSC Chennai Chapter

Srinivasan

Coromandel Toastmasters

Arthi MJ

CSS Corp

Parthasarathy

CSC Chennai Chapter

K2
Shaik Dawood
Infosys Chennai Toastmasters Club
Selvarajan J.A.
Ocean’s Toastmasters Club
Arun Alavala
Infosys Chennai Toastmasters Club
Shaik Dawood
Infosys Chennai Toastmasters Club
K3
Vinodhini Rahini
Club #2909518
Ishwarya Kumar

Club #2538625

Padhma Priya
Club #2909518

Ishwarya Kumar

Club #2538625


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
Selvarajan J A
Ocean’s Toastmasters Club
Arthi Mangalam
CSS Corp Elite Speakers

Division L

Area
International Speech Contest
Table Topics Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
L1

Ramkumar Ravindran

Trichy Toastmasters Club

Surya Ramachandran

Toastmasters International-NIT Trichy

Vikram Kumaresan

Toastmasters International-NIT Trichy

Manohar G.P.

FAI Salem Rainmakers Club

L2

Shyamraj

Virudhunagar Toastmasters

Rajavalli

Virudhunagar Toastmasters

Shyamraj

Virudhunagar Toastmasters

Yazhini

Virudhunagar Toastmasters

L3
Vaishnavi Suresh
Manchester Ford Toastmasters Club
Sindhu Kalyanasundaram
Coimbatore Toastmasters Club
Sandhip Sabapathy
Coimbatore Speakers Forum
Lavanya
Coimbatore Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
International Speech Contest
Table Topics Contest
A. Shyam Raj
Virudhunagar Toastmasters Club
A. Shyam Raj
Virudhunagar Toastmasters Club