Division A

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
A1
Janitha Uggalla
Dialog Toastmasters Club
Pradeepan Sivalingam
DFCC Toastmasters Club
Kolitha Rathnayake
The Regalia Toastmasters
Chamindri Wickramasinghe
Dialog Toastmasters
A2
Sharmlal De Alwis
The Colombo Toastmasters Club
Jamna Padmanapan
The Colombo Toastmasters Club
Achala Perera
CMA SRI LANKA TOASTMASTERS CLUB
Thisuri Dematagoda
The Colombo Toastmasters Club
A3
Arfath Saleem
Ralph TMC
Garwin Murray
Ralph TMC
Chrishanthi Emmanuel
Pinnacle Advance TMC
Arshad Mohideen
CIM TMC
A4
Imesha Fernando
Colombo Stock Exchange TMC
Migara Amithodhana
SLT Toastmasters Club
Vindhya Colombage
Colombo Stock Exchange TMC
Imesha Fernando
Colombo Stock Exchange TMC


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
GARWIN MURRAY
RALPH TOASTMASTERS CLUB
ARSHAD MOHIDEEN
CIM TOASTMASTERS CLUB

Division B

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
B1
Venkatakrishnan Munusamy
RR Donnellley Club
Janardhan
Chennai Articulators Club
Siddhi Jappe
RR Donnelley Club
Sivadas
Chennai Articulators club
B2
Bharat Maniam
Agua VIT
Himanshu Grover
Phoenix VIT
Sanjay Narayanan
Ora VIT Toastmasters
Shivarama Pranav
Agua VIT
B3
Vignesh V Suresh
Fogo VIT
Sai Tarang
Brisa VIT
Vignesh V Suresh
Fogo VIT
Shivanand Krishnamoorthy
Fogo VIT
B4
Paul Baskaran
Chennai Wordsmiths Toastmasters Club
Gopi Ramalingam
Chennai Wordsmiths Toastmasters Club
Primrose Jasmine
Chennai Wordsmiths Toastmasters Club
Revathy
FSSC Toastmasters Club

Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
VIGNESH V SURESH FOGO VIT TOASTMASTERS CLUB
SIDDHI JAYPEE RR DONNELLEY TOASTMASTERS CLUB

Division C

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
C1
IFFAT SHAHABDEEN
Awakening – 3598897
NAZEEL MUSTHAFA
Awakening – 3598897
MUHAMMED SHEIKH AHMED
Awakening – 3598897
ISFAAQ UVAIM
Awakening – 3598897
C2
Lahiru Premadasa
Sampath Bank
Ranmal Goonatilake
Sampath Bank
Ranmal Goonatilake
Sampath Bank
Nalin Basnayake
Sampath Bank
C3
Pradeepa Senanayaka
Zone 24×7
Kugarajan Raathigeshan
Zone 24×7
Piumi Dias
Zone 24×7
Prabuddha Batuwatte
Lyceum Nugegoda
C4
ILAMBARATHY RAMIASH
Braybrooke
SHANI PERERA
HEMAS
Mario Wickramarachchi
Braybrooke
HARSHA PERERA
HEMAS
C5
K A Shamen Sameera
Serendib
Diren Dantanarayana
CodeGen
K A Shamen Sameera
Serendib
Tharani Ranasinghe
CodeGen


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Shamen Sameera
Serendib Toastmasters Club
Mario Wickramarachchi
Braybrooke Toastmasters Club

Division D

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
D1
Kirthika Balasubramanian
Franklin Speaking Toastmasters Club
Muthukumar Nagarajan
Ford Chennai Toastmasters
Kaarthik Kumar T
Ford Chennai Toastmasters
Inthumathi Chandrasekaran
McDermott Toastmasters Chennai
D2
Siddhant
Shell Chennai Toastmasters Club
Merlin
Thirdware Chennai Speakers Forum
Badhrinath
Amazon Chennai Toastmasters Club
Sri Raghav
CAT RMZ Toastmasters Club
D3
VIVEKANANDAN
Chennai Speakers Forum
RAJESH VELPANDIAN
Chennai Speakers Forum
ARNA CHUGANI
Chennai Speakers Forum
SNIGDHA
iNautix Chennai Toastmasters Club
D4
ALAN EPHREM
TCS Maitree Champions Toastmasters Club
CHANDRA SHEETAL C
TCS Maitree Champions Toastmasters Club
ALAN EPHREM
TCS Maitree Champions Toastmasters Club
DINESH ANGAPPAN
Chennai Communicators Club


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
ALAN EPHREM
TCS MAITREE CHAMPIONS TOASTMASTERS CLUB
ARNA CHUGANI
CHENNAI SPEAKERS FORUM

Division E

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
E1
Nadeeshani De Zoysa
BEPZ Toastmasters
Yasantha Samarawickrama
SLIIT Toastmasters
Anjalie Gamage
SLIIT Toastmasters
H.B.Dayaratne
BEPZ Toastmasters
E2
Jagath Wickramasekara
IESL Toastmasters Club
Durka Sivanathan
Ceylinco Life Toastmasters Club
Gayan Alwis
Ceylinco Life Toastmasters Club
Nadarasar Bahavan
Word Blasters Toastmasters Club
E3
Tharindu Amarasekera
The Millennium Toastmasters club
Zumruth Hussain
The Millennium Toastmasters club
Sandun Fernando
Smedley Club
Aravinthan Arunthavanathan
Smedley Club
E3
Tharindu Amarasekera
The Millennium Toastmasters club
Zumruth Hussain
The Millennium Toastmasters club
Sandun Fernando
Smedley Club
Aravinthan Arunthavanathan
Smedley Club
E4
Lester Aponso
AATSL Toastmasters Club
Asgar Rana
CIMA Toastmasters Club
Arjuna Jayadharshana
IPM Toastmasters Club
Shareef Milhar
CIMA Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Jagath Lal Wickramasekara
IESL Toastmasters Club
Sandun Fernando
Smedley Club

Division F

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
F1
Leela Weerasuriya
ICASL Toastmasters Club
Keerthi Mediwake
Bcis Toastmasters Club
Minfaz Hilmy
ICASL Toastmasters Club
Thusitha Wickramakaluthotoa
Bcis Toastmasters Club
F2
Anuk Munasinghe
DIMO Toastmasters Club
Uthpala Sooriya Arachchi
Lyceum Wattala Toastmasters Club
Arshad Nizam
Wattala Toastmasters Club
Maria Jayakody
Lyceum Wattala Toastmasters Club
F3
Pubudu Ginige
Siyane TMC
Nilantha Bandara
Siyane TMC
Nuwan Rajapaksha
Oasis TMC
Ruwan Jayasooriya
Siyane TMC
F4
Mohammed Usman Jauffer
Expolanka TMC
Amanda Tharushi
Union Assurance TMC
Hisham Yasir
Expolanka TMC
Bhanuka Bodharagama
Union Assurance TMC


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
USMAN JAUFFER
EXPOLANKA
HISHAM YASIR
EXPOLANKA

Division G

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
G1
HUGH CONAN DOYLE
Infosys Shols Toastmasters Club
SUNDARARAMAN CHINTAMANI
Orators of Tech Mahindra
HUGH CONAN DOYLE
Infosys Shols Toastmasters Club
RAHUL KHAITAN
Wipro Chennai Toastmasters Club
G2
SARAVANA PRABHU RAMAKRISHNAN
Alpha Betans Syntel Toastmasters Club
RENIN BHABHA MARTIN
HCL Aspirations Toastmasters Club
SARAVANA PRABHU RAMAKRISHNAN
Alpha Betans Syntel Toastmasters Club
TM LAKSHMI KIRAN MURALA
Great Lakes Chennai Toastmasters Club
G3
Vadivel S
TCS Maitree Alpha Toastmasters Club
Ranganathan R
TCS Maitree Alpha Toastmasters Club
Ranganathan R
TCS Maitree Alpha Toastmasters Club
Venkatesh T
TCS Insurance Toastmasters Club
G4
JAYAPRAKASH
KCG ENGINEERING TOASTMASTERS CLUB
MANISHA HITESH SHAH
CHENNAI TOASTMASTERS CLUB
NOORAIN MOHAMMED NADIM
CHENNAI TOASTMASTERS CLUB
SHREEDEVI RAMESH
PAYPAL TOASTMASTERS CLUB

Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
HUGH CONAN DOYLE INFOSYS SHOLS TOASTMASTERS CLUB
VENKATESH T TCS INSURANCE TOASTMASTERS CLUB

Division H

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
H1
Farweez Imamudeen
Kandy TMC
H.R.H.Henaka
Hill Capital TM
Farweez Imamudeen
Kandy TMC
Fazir Mohideen
Hill Capital TM
H2
Liran Fernando
Omega Line
Kushan Chanaka
Amarasinghe Nestle Lanka TMC
Lahiru Yasas Walisinghe
Nestle Lanka TMC
Dushan Karunarathne
MAS Slimline Toastmasters
H3
Mohan Samarathunga
Anuradhapura TM club
Thakshila Jayasena
Wayamba TM club
Dinushi Arambegedara
Wayamba TM club
Mohan Samarathunga
Anuradhapura TM club
H4
Sudath Fernando
FTZTOASTMASTERS CLUB
DUKE FERNANDO
NEGOMBO TOASTMASTERS CLUB
TISSA DISSANAYAKE
FTZ TOASTMASTERS CLUB
NIMESH RATHNAYAKE
SRI LANKAN AIRLINES TOASTMASTERS CLUB


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Sudath Fernando
FTZ Toastmasters Club
Farweez Imamudeen
Kandy Toastmasters Club

Division I

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
I1
Karthick Mohandoss
Cat Edc-I
Anil Vempati
TCS Titans
Geethanjali Elangovan
TCS Titans
Uma Iyer
Mind tree chennai
I2
Aishwaryan Anantharaman
Symantec Toastmasters Club
Vidya Kannaiah
Thirdware Chennai Toast masters Club
Hemamalini
L&T ECC Toast Masters Club
Prashant Sree
L&T ECC Toast Masters Club
I3
Abhishek Krishnan Iyer
Risingpillars Toastmasters
Mohit Mukim
Barlcays Chennai Elite speakers
Ravi Singal
Barlcays Chennai Elite speakers
Mohit Mukim
Barlcays Chennai Elite speakers
I4
Sanjay Kishore Fartyal
Toastmasters Club IITM Chapter
Chockalingam Subbiah
Medley Toastmasters Club
Mohan Subramanian
Medley Toastmasters Club
Janani Suri
Medley Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Karthick Mohandoss
CAT-EDCI Club
Hemamalini Golla Nageswara Rao
L&T ECC Toastmasters Club

Division J

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
J1
Michelle De Silva
HNB TMC
Nusky Sally
APIIT TMC
Roshantha Jayatunge
HNB TMC
Michelle De Silva
HNB TMC
J2
Farhan Immamudeen
SLIM TMC
Kavishka Perera
PLC TMC
Nuwan Ratnayake
SLIM TMC
Kavishka Perera
PLC TMC
J3
Thilini Weerasuriya
University of Moratuwa Toastmasters Club
Devin Aluthge
KDU Toastmasters Club
Thilini Weerasuriya
University of Moratuwa Toastmasters Club
Vishmi Abeywardana
Moratuwa Toastmasters Club
J4
Rohan Amarasekera
Panadura Toastmasters
Rushan Thiwanka
Panadura Toastmasters
Dumindu Fernando
Panadura Toastmasters
Hashini Gunathilake
Panadura Toastmasters


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Kavishka Perera
PLC Toastmasters Club
Michelle De Silva
HNB Toastmasters Club

Division K

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
K1
Sathya Jayaraman
CSC Chennai Chapter Toastmaster Club
Arthi Senthil
Coromandel Toastmasters Club
Satish
Coromandel Toastmasters Club
Vaishnavi R
Coromandel Toastmasters Club
K2
Shaik Dawood
Infosys Chennai TM Club
Arumugam Srinivasan
Oceans TM Club
Selvarajan Asokan
Oceans TM Club
Subhadip Banik
Infosys Chennai Club
K3
Vinodhini Rahini K
AonHewitt Chennai Toastmasters
Hemanth Kumar Annamalai Muralidharan
Toastmasters @ Verizon Chennai – Olympia
Shriramkumar Dhanuskodi
Toastmasters @ Verizon Chennai – Olympia
Aravind Sridharan
Toastmasters @ Verizon Chennai – Olympia


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Arumugam Srinivasan
Ocean’s toastmasters Club
Shriram Kumar
Toastmasters @ Verizon Chennai

Division L

Area
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Winner
Runner Up
Winner
Runner Up
L1
SAI KISHORE RAJU
TOASTMASTERS INTERNATIONAL NIT TRICHY
L MERLIN JENNIFER
MAMCET TOASTMASTERS CLUB
ARVINDH SUBRAMANIAN
TOASTMASTERS INTERNATIONAL NIT TRICHY
OWENITA DCRUZ
TRICHY TOASTMASTERS CLUB
L2
Shyamraj
Virudhunagar Toastmasters club
Preethi
Virudhunagar Toastmasters club
Shyamraj
Virudhunagar Toastmasters club
Sasidharani
Virudhunagar Toastmasters club
L3
Kaarthick Balakrishnan
Coimbatore Speakers Forum
Joe R
Coimbatore Toastmasters Club
Sindhu Kalyanasundaram
Coimbatore Toastmasters Club
Lavanya B R
Coimbatore Toastmasters Club


Winners of the Division Contest
Humorous Speech Contest
Evaluation Contest
Joe R
Coimbatore Toastmasters Club
Shyamraj
Virudhunagar Toastmasters Club